Leírás és Paraméterek
A Premio Evo 10 Lite az egyik legnépszerűbb trekking ebike-ünk évek óta, nem véletlenül!
A váz geometriáját hosszú évek alatt tökéletesítette a német Pegasus egy rendkívül kényelmes, kimondottan egyenes hátú bringázást biztosító modellé. A kényelmet további minőségi alkatrészekkel és kiegészítőkkel fokozza a gyártó. Ennek legékesebb példája a levegős első Suntour villa, ami 75mm rugóúttal bír! Ez a 75mm azért "nagy szám", mert a legtöbb gyártó trekking bringái 63mm-t mozognak csak. A több ebben az esetben, pedig jobb, hisz a nagyobb úthibák sem "ütik meg" annyira a bringát, illetve a levegős konstrukciónak hála még finomabbra hangolhatjuk a lengéscsillapító mozgását
A Comodoro nyereg, a prémium Ergon markolatok és az enyhén visszahajló kormányrúd, illetve a ballonosabb gumik szintén azon dolgoznak, hogy túráink a lehető legnagyobb komfortban teljenek.
Ezen dolgozik a csúcs Bosch rendszer is, aminek hála a kerékpározás során pedig az erőlködést is elfelejthetjük! A 4. generációs Bosch CX motor az emberi erő 340%-át (85Nm-es csúcsnyomatékig!) tudja még leadni a hátsó kerékre a 10 sebességes, széles áttétel tartományú Shimano Deore váltórendszeren keresztül.
Ezt a bivalyerős Bosch ebike rendszert egy LED remote kezelőn keresztül tudjuk vezérelni, míg a kerékpárunk és túránkról a Bosch Intuvia 100 vezeték nélküli kijelző ad bővebb információt. Természetesen használhatjuk okostelefonunkat is, hiszen ez a modell is a Bosch Smart System családjába tartozik! Ennek hála a Flow alkalmazással személyre szabhatjuk kerékpárunk paramétereit, illetve telefonunkat használva akár navigálhatunk is.
A precíz, finoman adagolható fékerőt a hidraulikus Shimano MT200-as tárcsafékeknek köszönhetjük. Természetesen semmit sem érne se az erős motor, se a jó fékek, ha nem lenne megfelelő tapadása az ebike-nak. Tudták ezt a Pegasus mérnökei is, ezért is került a bringára a Schwalbe egyik legjobb gumija, a Marathon Plus. Kimondottan ballonos méretének (2.15) hála extra tapadást tudhatunk magunkénak, illetve a Schwalbe gumijai között a legnagyobb defektvédelmet, így a defektek miatt sem kell aggódni.
A bringán emellett természetesen a hosszabb túrák során kincset érő kiegészítőket is megtaláljuk, úgy mint: prémium SKS sárvédők, teljes világítás, kitámasztó és a MonkeyLoad-T gyorsrögzítős csomagtartó. Utóbbinak hála a kompatibilis táskákat, kosarakat lényegében egy mozdulattal, szerelés és molyolás nélkül tudjuk rögzíteni ebike-unkra.
A fentiek alapján talán nem meglepő ha azt mondjuk, hogy ezt a bringát továbbra is extra szeretettel és lelkesedéssel ajánljuk bárkinek, aki egy minőségi trekking kerékpárt keres!
Nem vagy benne biztos, hogy ez a bringa lenne a megfelelő számodra?
Írd meg, mire használnád, vagy kérdezz bátran — egy pedelec szakértőnk személyesen segít a választásban!
| PEDELEC RENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| motorgyártó | Bosch |
|
motor elhelyezése
i
|
Középmotor |
| motor | Bosch Performance Line CX - Gen.4 'Smart System' (BDU374Y) |
|
érzékelő / szenzor
i
|
Nyomatékszenzor |
| motor teljesítménye | 250 W |
|
maximális sebesség rásegítéssel
i
|
25 km/h |
| motor maximális nyomatéka | 85Nm |
| motor legnagyobb rásegítési szintje | 340% |
| akkumulátor helye | vázban rejtett (integrált) |
| akkumulátor | Bosch PowerTube 'Smart System' |
|
akkumulátor kapacitás
Ah = 370Wh)
">
i
|
625 Wh |
| akkumulátor típus | Li-ion |
| akkumulátor feszültség | 36 V |
| akkumulátor töltő | Bosch töltő 'Smart System' (4A) |
| kijelző | Bosch Led Remote + Intuvia 100 okostelefonnal összekapcsolható kijelző |
| okostelefonos kompatibilitás | Igen, Bosch eBike Flow alkalmazáson keresztül |
| VÁZ TULAJDONSÁGAI | ![]() |
|
váz típusa
i
|
Trapéz (női) |
| szín | Fekete |
|
felhasználási terület
i
|
Aszfaltra |
| teherbírás | Normál |
| váz anyaga | alumínium |
| LENGÉSCSILLAPÍTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| első villa | Teleszkópos, lengéscsillapított |
| első lengéscsillapító / villa | SUNTOUR NCX-32-E Air LO |
| rugóút (első villa) | 75mm |
| lengéscsillapítás működési elve | Levegős villa |
| hátsó lengéscsillapítás | Merev hátsó villa |
| KEREKEK ÉS GUMIK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| kerékméret | 28 |
| gumi (első) | SCHWALBE Marathon E-Plus Performance Smart-DualGuard (28 x 2.15 / 55-622) |
| gumi (hátsó) | SCHWALBE Marathon E-Plus Performance Smart-DualGuard (28 x 2.15 / 55-622) |
| MEGHAJTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| váltórendszer típusa | Láncváltó (csak hátul) |
| Váltó működése | Klasszikus, bowdenes (mechanikus) |
| Automata váltás | Nincs, csak kézi váltás van |
| váltó | Shimano Deore RD-M5120-SGS Shadow Plus - 10 sebesség |
| fokozatok száma | 10 sebesség |
| fogaskoszorú | Shimano Deore (11-46) |
| váltókarok | SHIMANO Deore SL-M4100 |
| FÉKRENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| fékrendszer fajtája | Hidraulikus tárcsafék |
| fékek | Shimano MT200 |
| féktárcsák átmérője (első/hátsó) | 180/180 |
| KÉNYELEMMEL KAPCSOLATOS ALKATRÉSZEK | ![]() |
| állítható dőlésszögű kormánybefogó (stucni) | Igen, állítható |
| nyereg | Comodoro Comfort Men |
| nyeregcső típusa | merev, alu nyeregcső |
| KIEGÉSZÍTŐK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| világítás | Van, ebike akkumulátoráról kapja az áramot és a kijelzőről kapcsolható |
| első lámpa | FUXON FS-50 EB, 50 Lux LED |
| hátsó lámpa | FUXON RZ-100 EB |
| csomagtartó | van, MonkeyLoad rendszerű gyorsrögzítős |
| sárvédő | van |
| EGYÉB INFORMÁCIÓK | ![]() |
| ország | Németország |
| Ambringa selection | Ambringa Selection tag |
Kiegészítő csomagok
Kiegészítő csomagok
Tedd teljesé a bringád
Egy kattintással adhatók a rendelésedhez az ebike adatlapjának tetején.
'Táska Triplán'
Acid City 8 FILink + NorthWind Dive 3.0 szett
Nem kell azon agyalnod, hogy mit kell otthonhagynod — bőven lesz helyed pakolni.
- Acid City 8 FILink — első táska (8 l) Kormányra rögzíthető, telefontartóval felszerelt városi táska. Gyorszáras rendszer — másodpercek alatt le- és visszapattintható.
- NorthWind Dive 3.0 — oldaltáska szett (2 × 21 l) Összgesített kapacitás: 42 liter. Szerszam nélkül pattintható a csomagtartó oldalára. Rövidebb utakra akár csak egyoldalt is használhatod.
„Zár és Zaj”
Acid Rigid Pure 120 + Abus Alarmbox 2.0
Két szinten védi az elektromos kerékpárodat: mechanikailag és riasztással.
- Acid Rigid Pure 120 — hajtogatható lakat (120 cm) Rugalmas, távolra is zárható acéllakat. Kérékzárásra és másodlagos rögzítésre egyaránt alkalmas.
- Abus Alarmbox 2.0 — kerékpáros riasztó (100 dB) Intelligens érzékelés: első finom rintésre csak figyelmezteto hangot ad. Ha tovább piszkálják a bringát, teljes erővel riaszt — de a melléd parkolókat nem zavarja indokolatlanul.
„Bosch Smart Upgrade”
Bosch ConnectModule + Bosch SmartPhoneGrip
Bosch Smart System-es ebike-odból hozd ki a legtöbbet a gyári Bosch kiegészítőkkel.
- Bosch ConnectModule — GPS + eSIM nyomkövető Valós idejú helymeghatározás. Lopás esetén rendőrségnek átadható riport: bringa adatai + folyamatosan frissülő helyszínlink. Beépített eSIM + LTE — telefon közelsége nem szükséges. Az ebike akkuja tölti, külön karbantartás nélkül.
- Bosch SmartPhoneGrip — telefontartó, vezeték nélküli töltéssel Kiox 300/500 tartójára egy mozdulattal rögzíthető. Qi-s vezeték nélküli töltés és USB-C kimenet. Ez a kedvenc telefontartónk Bosch motoros ebike-okhoz.
„Maradj úton!”
Continental / Schwalbe belső + Acid Race Flex HV + BBB 13F
Minden, amire egy defektjavításhoz szükséged lesz — kompaktan, egy csomagban.
- Prémium gumibelső (Continental vagy Schwalbe) — 28" Trekking/city méret, 1 darab. Az egyik legjobb gyártótól — nem fogod érezni a különbséget, amíg szükség nincs rá. Akkor viszont igen.
- Acid Race Flex HV — prémium kézipumpa Mindhárom szelepféleséghez alkalmas. Kompakt méret, nagy pumpálási teljesítmény. Red Dot Design-díjas termék.
- BBB 13 funkciós kéziszerszám (gumileszedővel) A defektjavításhoz szükséges gumileszedo mellett imbuszok is találhatók rajta — nyereg és stucni beállításához is jól jön, ha épp nincs defekt.ű




