Leírás és Paraméterek
A Giant Explore elektromos kerékpár családjába a szó szerint óriás gyártó cross-trekking pedelec gépei tartoznak.
Ebben a mezőnyben képviseli a mondhatni arany középutat az Explore E+ 2D GTS (illetve annak női vázas változata, az 'STA' jelzésű modell). A kerékpár cross trekking mivolta sportosabb geometriájú vázában és bütykösebb, cross-os külső gumijaiban érhető tetten leginkább.
Az E+ 2D-es Explore gépekben vázba rejtett, 500Wh kapacitású akkumulátort és Giant SyncDrive Sport motort (maximálisan 70Nm-es nyomatékkal és akár az emberi erő 350%-át elérő elektromos rásegítéssel) találunk. Ezen számok ismeretében pedig már megelőlegezhető, hogy túráink kellőképpen dinamikusak és hosszúak lesznek/lehetnek!
Maradva még a bringa ebike részénél: az E+ 2D-es modellen a Giant RideControl Dash kijelzőjét találjuk, ami egy kisebb méretű, okostelefonos appal összekapcsolható színes kijelző, így azok is megtalálják ebben a pedelec-ben a számításukat, akik szeretik telefonjukon nézni például a tekeréseik részletesebb adatait vagy finomhangolni a SyncDrive motor beállításait.
A kerékpár ezen felül egy 9 sebességes Alivio váltóval és MT200-as hidraulikus tárcsafékekkel van szerelve. Illetve természetesen el van látva teljes világítással, csomagtartóval (MIK rendszerű gyorsrögzítős)és sárvédőkkel.
Nem vagy benne biztos, hogy ez a bringa lenne a megfelelő számodra?
Írd meg, mire használnád, vagy kérdezz bátran — egy pedelec szakértőnk személyesen segít a választásban!
| PEDELEC RENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| motorgyártó | Giant SyncDrive |
|
motor elhelyezése
i
|
Középmotor |
| motor | Giant SyncDrive Sport |
|
érzékelő / szenzor
i
|
Nyomatékszenzor |
| motor teljesítménye | 250 W |
|
maximális sebesség rásegítéssel
i
|
25 km/h |
| motor maximális nyomatéka | 70Nm |
| motor legnagyobb rásegítési szintje | 350% |
| akkumulátor helye | vázban rejtett (integrált) |
| akkumulátor | Giant EnergyPak Smart Integrated |
|
akkumulátor kapacitás
Ah = 370Wh)
">
i
|
500 Wh |
| akkumulátor típus | Li-ion |
| akkumulátor feszültség | 36 V |
| akkumulátor töltő | Giant EnergyPak 4A Fast charger |
| kijelző | Giant RideControl Dash színes kijelző |
| okostelefonos kompatibilitás | Igen, Giant RideControl alkalmazáson keresztül |
| VÁZ TULAJDONSÁGAI | ![]() |
|
váz típusa
i
|
Diamond (férfi) |
| szín | Kék |
|
felhasználási terület
i
|
Cross és SUV (aszfalt/terep vegyesen) |
| teherbírás | Normál |
| váz anyaga | alumínium |
| LENGÉSCSILLAPÍTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| első villa | Teleszkópos, lengéscsillapított |
| első lengéscsillapító / villa | Suntour NEX E25 NLO DS |
| rugóút (első villa) | 63mm |
| lengéscsillapítás működési elve | Acélrugós villa |
| hátsó lengéscsillapítás | Merev hátsó villa |
| KEREKEK ÉS GUMIK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| kerékméret | 28 |
| gumi (első) | Giant Crosscut Gravel 2 (622-45) |
| gumi (hátsó) | Giant Crosscut Gravel 2 (622-45) |
| MEGHAJTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| váltórendszer típusa | Láncváltó (csak hátul) |
| Váltó működése | Klasszikus, bowdenes (mechanikus) |
| Automata váltás | Nincs, csak kézi váltás van |
| váltó | Shimano Alivo M3100-9 SGS Shadow - 9 sebesség |
| fokozatok száma | 9 sebesség |
| fogaskoszorú | Shimano CS-HG200 (11-36) |
| váltókarok | Shimano SL-M2000 |
| FÉKRENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| fékrendszer fajtája | Hidraulikus tárcsafék |
| fékek | Tektro HD-M275 |
| féktárcsák átmérője (első/hátsó) | 180/160 |
| KÉNYELEMMEL KAPCSOLATOS ALKATRÉSZEK | ![]() |
| nyereg | Selle Royal Vivo Ergo Moderate |
| nyeregcső típusa | merev, alu nyeregcső |
| KIEGÉSZÍTŐK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| világítás | Van, ebike akkumulátoráról kapja az áramot és a kijelzőről kapcsolható |
| első lámpa | Axa Blueline E6 30Lux |
| hátsó lámpa | Axa BlueLine Steady E6 |
| csomagtartó | van, teljes értékű |
| sárvédő | van |
| EGYÉB INFORMÁCIÓK | ![]() |
| Ambringa selection | Ambringa Selection tag |
Kiegészítő csomagok
Kiegészítő csomagok
Tedd teljesé a bringád
Egy kattintással adhatók a rendelésedhez az ebike adatlapjának tetején.
'Táska Triplán'
Acid City 8 FILink + NorthWind Dive 3.0 szett
Nem kell azon agyalnod, hogy mit kell otthonhagynod — bőven lesz helyed pakolni.
- Acid City 8 FILink — első táska (8 l) Kormányra rögzíthető, telefontartóval felszerelt városi táska. Gyorszáras rendszer — másodpercek alatt le- és visszapattintható.
- NorthWind Dive 3.0 — oldaltáska szett (2 × 21 l) Összgesített kapacitás: 42 liter. Szerszam nélkül pattintható a csomagtartó oldalára. Rövidebb utakra akár csak egyoldalt is használhatod.
„Zár és Zaj”
Acid Rigid Pure 120 + Abus Alarmbox 2.0
Két szinten védi az elektromos kerékpárodat: mechanikailag és riasztással.
- Acid Rigid Pure 120 — hajtogatható lakat (120 cm) Rugalmas, távolra is zárható acéllakat. Kérékzárásra és másodlagos rögzítésre egyaránt alkalmas.
- Abus Alarmbox 2.0 — kerékpáros riasztó (100 dB) Intelligens érzékelés: első finom rintésre csak figyelmezteto hangot ad. Ha tovább piszkálják a bringát, teljes erővel riaszt — de a melléd parkolókat nem zavarja indokolatlanul.
„Maradj úton!”
Continental / Schwalbe belső + Acid Race Flex HV + BBB 13F
Minden, amire egy defektjavításhoz szükséged lesz — kompaktan, egy csomagban.
- Prémium gumibelső (Continental vagy Schwalbe) — 28" Trekking/city méret, 1 darab. Az egyik legjobb gyártótól — nem fogod érezni a különbséget, amíg szükség nincs rá. Akkor viszont igen.
- Acid Race Flex HV — prémium kézipumpa Mindhárom szelepféleséghez alkalmas. Kompakt méret, nagy pumpálási teljesítmény. Red Dot Design-díjas termék.
- BBB 13 funkciós kéziszerszám (gumileszedővel) A defektjavításhoz szükséges gumileszedo mellett imbuszok is találhatók rajta — nyereg és stucni beállításához is jól jön, ha épp nincs defekt.ű



