Leírás és Paraméterek
A Kettler CargoLine FS 800 kínálatunk - és egyben a teher ebike piac- egyik legkülönlegesebb cargo elektromos kerékpárja, jelen esetben lime színben.
Ezt nem csak mi gondoljuk így, amit jól mutat, hogy a 2021-es Eurobike kiállításon a cargo kategóriában Eurobike Gold Award díjat kapott a Cargoline FS széria. Sőt a sikerszéria itt nem állt meg, ez az e-cargo elnyerte a Red Dot Design díjat is. Emellett 2022-re a Design & Innovation Award-on a legjobb teherkerékpár díjat is kiérdemelte!
De mitől is különleges ez a modell? Egyrészt ez egy összteleszkópos, azaz elől és hátul is lengéscsillapított teher bringa, ami már eleve ritkaságnak mondható. És ez miért jó? Jelentősen javul a cargo kezelhetősége és kényelme, mivel a kerékpár nem "pattog" az úthibákon annyira, így kezes és komfortos marad.
A másik nagy különlegessége a Cargoline FS 800-nak az első kerék felfüggesztése/lengéscsillapítása. A teherbringák szinte mindegyikénél egy, a hagyományos kerékpároknál megszokott villát használnak, csak éppen 20"-as kerékmérettel. Ennek két hátránya van: egyrészt meg kell emelni a bringa elejét, hogy a villának helyet szorítsanak, másrészt a kormányzást egy, a villa tetejére csatlakoztatott bonyolult, nagy kerülőt tévő pálcarendszerrel oldják meg. Ezzel szemben a Kettler egy Elian szabadalommal védett kormányozható első agyat használ, aminek hála nem kell egy klasszikus első villát használni, hanem egy jóval merevebb és stabilabb vázrész veszi körbe a kereket. Ezt a vázrészt tudja lengéscsillapítással ellátni a gyártó, aminek hála az első kerék felfüggesztése stabil, jól kezelhető és egyben lengéscsillapított is lesz. Ráadásul a kormányzást is egy sokkal egyszerűbb rendszerrel lehet megoldani, így a kezelhetőség sokkal lineárisabb és jobban emlékeztet egy hagyományos kerékpárnál megszokotthoz.
Vázméret tekintetében, ahogy a cargo gépeknél megszokhattuk, alapvetően egy univerzális mérettel találkozunk. Hogy a lehető legtöbb leendő felhasználónak kényelmes legyen a pedelec, a Kettler egy több ponton, gyorsan, szerszám nélkül állítható kormányrendszert fejlesztett. Két mozdulattal állítható a kormány magassága, illetve a dőlésszöge is, így bizton megtaláljuk a számunkra kényelmes beállítást.
Egy elektromos teher bringa esetében az egyik fontos alkotóelemről, a pedelec rendszerről még nem tettünk említést: ebben a modellben a Bosch kimondottan cargo ebike-hoz tervezett Bosch Cargoline dolgozik, ami a gyártó legnagyobb rásegítést (400%) adó erőforrása, így még megpakolva is dinamikusan tud indulni a kerékpár.
Az áramellátásról gyárilag egy darab, "plató" rész vázába csúsztatott 625Wh kapacitású akkumulátor gondoskodik, de ha ez kevésnek bizonyulna, a Kettler kiépített még egy vázba rejtett dokkolót az alvázba egy második 625Wh-s PowerTube akkunak, így összesen akár 1.250 Wh-ból is gazdálkodhatunk!
A Bosch rendszert pedig a gyártó egyik színes, okostelefonnal összekapcsolható prémium kijelzőjén, a Kiox-on keresztül tudjuk kezelni.
Ez a kerékpár természetesen fel van szerelve erős fényű lámpákkal, extra erős kihajtható állvánnyal, ami egyenesen tartja, így jól pakolható leparkolt állapotban is. Emellett találunk rajta egy megerősített Abus patkólakatot, illetve i-Rack II rendszerű, gyorszáras csomagtartót.
Még egy dologról nem írtunk, a pakolhatóságáról: gyárilag egy lapos, 80cm hosszú és 42 cm széles "platóval" érkezik a kerékpár. Erre akár saját magunk és építhetünk olyan felépítményt, amilyet csak szeretnénk, de természetesen a Kettler is készül gyári felépítményekkel. Ilyen például az ismertető alatt található videóban is látható Woodbox fa doboz. Ebben utólag még gyermekek szállításához ülőpadot és biztonsági övet is szerelhetünk! De ha a fém, kulccsal zárható dobozok hívei vagyunk, akkor Metal Box 800 lesz a befutó!
A kerékpár terhelhetősége 250 kg, így komolyabb teher szállításhoz is használható. Ehhez persze a jó kezelhetőség és az erős motor mellett nem árt, ha a fékrendszerünk is felkészül erre a feladatra, ami adott: a négydugattyús Magura MT5-ös hidraulikus tárcsafékek a 203mm-es tárcsákra magabiztosan fognak ráharapni.
Nem vagy benne biztos, hogy ez a bringa lenne a megfelelő számodra?
Írd meg, mire használnád, vagy kérdezz bátran — egy pedelec szakértőnk személyesen segít a választásban!
| PEDELEC RENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| motorgyártó | Bosch |
|
motor elhelyezése
i
|
Középmotor |
| motor | Bosch Cargoline |
|
érzékelő / szenzor
i
|
Nyomatékszenzor |
| motor teljesítménye | 250 W |
|
maximális sebesség rásegítéssel
i
|
25 km/h |
| motor maximális nyomatéka | 85Nm |
| motor legnagyobb rásegítési szintje | 400% |
| akkumulátor helye | vázban rejtett (integrált) |
| akkumulátor | Bosch PowerTube |
|
akkumulátor kapacitás
Ah = 370Wh)
">
i
|
625 Wh |
| akkumulátor típus | Li-ion |
| akkumulátor feszültség | 36 V |
| akkumulátor töltő | Bosch Standard Charger (4A) |
| kijelző | Bosch Kiox (színes, Bluetooth) |
| VÁZ TULAJDONSÁGAI | ![]() |
|
váz típusa
i
|
Teher, cargo |
| szín | Zöld |
|
felhasználási terület
i
|
Aszfaltra |
| teherbírás | Extra (jellemzően 150-170 kg) |
| váz anyaga | alumínium |
| LENGÉSCSILLAPÍTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| első villa | Teleszkópos, lengéscsillapított |
| első lengéscsillapító / villa | Kettler Cargoline elasztomer rugós felfüggesztés |
| rugóút (első villa) | 45mm |
| lengéscsillapítás működési elve | Elasztomer rugós első villa és levegős hátsó tag |
| hátsó lengéscsillapítás | Hátul lengéscsillapított rugóstaggal |
| hátsó lengéscsillapító (rugóstag) | RockShox Monarch |
| rugóút (hátsó tag) | 70mm |
| KEREKEK ÉS GUMIK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| kerékméret | 20 (elől) / 26 (hátul) vegyesen |
| gumi (első) | Schwalbe Big Ben Plus (20 x 2.15 / 55-406) |
| gumi (hátsó) | Schwalbe Big Ben Plus (26 x 2.15 / 55-559) |
| MEGHAJTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| váltórendszer típusa | Láncváltó (csak hátul) |
| Váltó működése | Klasszikus, bowdenes (mechanikus) |
| Automata váltás | Nincs, csak kézi váltás van |
| váltó | Shimano SLX M7100 12 sebességes láncváltó |
| fokozatok száma | 12 sebesség |
| fogaskoszorú | Shimano M7100 (10-51) |
| váltókarok | Shimano SLX SL-M7100 |
| FÉKRENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| fékrendszer fajtája | Hidraulikus tárcsafék |
| fékek | Magura MT5 |
| féktárcsák átmérője (első/hátsó) | 203/203 |
| KÉNYELEMMEL KAPCSOLATOS ALKATRÉSZEK | ![]() |
| nyereg | Zecure L VL-6483 |
| nyeregcső típusa | merev, alu nyeregcső |
| KIEGÉSZÍTŐK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| világítás | Van, ebike akkumulátoráról kapja az áramot és a kijelzőről kapcsolható |
| első lámpa | Fuxon F250EB (100LUX) |
| hátsó lámpa | Fuxon RZ100EB |
| csomagtartó | van, teljes értékű (és i-Rack kompatibilis is) |
| sárvédő | van |
| EGYÉB INFORMÁCIÓK | ![]() |
| ország | Németország |
| Ambringa selection | Ambringa Selection tag |
