Blog
A témában jártasak gyorsan rávágják talán, hogy 20 km/h-val. De ez a katalógus adatok alapján egyszerűnek vélt kérdés már korántsem olyan könnyen megválaszolható, ha arra vagyunk kíváncsiak, hogy mennyivel is leszünk gyorsabbak a valóságban, ha nem a csak 25 km/h-ig besegítő pedelec, hanem az akár 45 km/h-ig is rásegítő speed-pedelec bringát használunk.
2019 nyarán mutatta be a Bulls teljesen új elektromos rásegítéses mountain bike családját, a Bulls Sonic-ot, ami várhatóan alaposan megizzasztja majd a konkurens gyártókat, hisz nem csak a gépek lesznek szuperek, de az árazásuk is vonzó!
Nem csak egyszerű névváltoztatásról van szó jelen esetben (2019-es modellévig a Bosch motoros emtb-kt a német gyártónál Six50, illetve Twenty9 néven futottak) ezt a 24 modellt teljesen az alapoktól kiindulva tervezték meg.
A német E-Mountainbike magazin 400, elektromos rásegítéses mountain bike-al rendelkező olvasójának tett fel különböző kérdéseket, arra keresve a választ, hogy miben és mennyire változtatta meg az életüket egy ebike monti. Számunkra semmiképpen sem meglepően, az eredmények nagyon pozitívak, lássuk is őket!
Merész kijelentésnek is tűnhet sokak szemében, hogy egy elektromos kerékpár jobb egy városra és annak lakóinak életére vonatkoztatva, mint az utóbbi időben egekig (sok esetben jogosan) magasztalt elektromos autók. Pedig a magyarázat logikus, ehhez mindössze pár lépéssel hátrébb kell lépni, hogy jobban lássuk a teljes képet.
Egyre többen választják hazánkban is napi közlekedéshez a pedelec kerékpárokat, sokszor a robogók kárára. Nem véletlenül, mutatunk 8+1 érvet, hogy miért jár jobban egy elektromos rásegítésű kerékpárral! (az összehasonlításnál a városon belüli közlekedést vettük alapul és a legjellemzőbb pedelec kategóriát: 250W-s motor, 25 km/h-ig tartó rásegítést)
Hegyek-völgyek lovasai, a 12 prémium e-mtb. Forrás: ebike-mtb.com
Nagy örömmel nyugtáztuk az E-Mountainbike magazin csoporttesztjét az össztelós prémium e-mtb-kről, ugyanis a két kiemelten ajánlott ebike, egy-egy általunk forgalmazott márka modellje lett. Nem csak a “kerékpárjaink” sikereinek örültünk, hanem annak is, hogy ez is mutatja, anno jól választottuk ki, mely márkákat forgalmazzuk!
A fekvőkerékpár jó dolog. Ezt mindannyian tudjuk, akik "fekvőzünk". Akik meg még nem, azok számára megosztjuk Anna beszámolóját, melyben leírja, hogyan lettek férjével, Jácinttal együtt fekvőkerékpárosok, és milyen tapasztalatai vannak Azub Max rekumbensével az első 1000 km után.
Érdemes elolvasni mindenkinek, ritkán kapunk ilyen olvasmányos, jó stílusú vevői visszajelzést, ezért is döntöttünk amellett, hogy megosztjuk a blogunkon is!