Leírás és Paraméterek
A DailyTour E+ 2D GTS a Giant magasabb kategóirájú klasszikus trekking elektromos kerékpárja alapvetően aszfaltos túrázáshoz.
Ár-érték arányát tekintve igazi bajnoknak mondhatjuk, hisz tartós, bevált és minőségi alkatrészekkel találkozunk ezen az ebike-on. Nem mellesleg finoman szólva is kellő erő társaságában, erre a 70Nm-es csúcsnyomatékkal bíró Giant SyncDrive Sport motor lesz a garancia. Ez a kimondottan erős, ugyanakkor halk és kultúrált "járású" nyomatékszenzoros középmotor a legnagyobb rásegítési szintet kiválasztva az emberi erő 360%-át adja még le plusszban a mi erőnkön felül!
Ha hozzátesszük, hogy ezt a motor egy ultra tartós, szélesebbnek mondható áttétel tartományú 10 sebességes Shimano Deore Linkglide váltóval párosította a Giant, rögtön megértjük miért mondhatjuk azt, hogy nem nagyon lesz emelkedő, ami kihívás elő fog minket állítani a DailyTour E+ 2D nyergében.
A 625Wh kapacitású akkumulátornak hála ráadásul kimondottan hosszú túráknak is nekivághatunk (100km felett is akár). Ezek során jó szolgálatot fog tenni, hogy a DailyTour talán a Giant legkényelmesebbnek mondható ebike családja. Egyenesebb hátas testtartást biztosító vázgeometriájával és állítható dőlésszögű kormánybefogójával könnyen megtalálhatjuk azt a pozíciót, ami számunkra ideális.
A komfort érdekében kapott ez az elektromos kerékpár is lengéscsillapított első villát, egy Suntour NEX személyében, ami 63mm-es rugóútjával igyekszik tompítani az úthibákat és közben javítani is a pedelec kezelhetőségén.
A "túrás" felhasználás érdekében (is) kapott ez a bringa teljes világítást, ami az ebike akkumulátorától kapja az áramot és háttér világítású kezelőegységen keresztül tudjuk őket kapcsolni (így könnyen megtaláljuk a megfelelő gombot akár a vaksötétben való induláskor is!). De nem maradhatott ki az elmaradhatatlan sárvédő, kitámasztó, illetve a MIK-es gyorsrögzítős rendszerű csomagtartó sem.
Még 2 szuper dolog nem lett megemlítve: a kijelző a Giant legnagyobb színes kijelzője, a RideDash Evo, ami telefonunkkal össze is kapcsolható, így a navigációba is be tud segíteni (azon felül, hogy kiválóan olvasható). A másik vonzereje ennek a modellnek, hogy ez is megkapta a Giant 'AUTO' funkcióját, amikor az elektromos rásegítés automata módban dolgozik. Azaz emelkedőn az ebike magától "feljebb rakja" a rásegítést, míg a kisebb kihívást jelenti sík szakaszokon visszaveszi azt, ezzel energiát megtakarítva.
Nem vagy benne biztos, hogy ez a bringa lenne a megfelelő számodra?
Írd meg, mire használnád, vagy kérdezz bátran — egy pedelec szakértőnk személyesen segít a választásban!
| PEDELEC RENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| motorgyártó | Giant SyncDrive |
|
motor elhelyezése
i
|
Középmotor |
| motor | Giant SyncDrive Sport |
|
érzékelő / szenzor
i
|
Nyomatékszenzor |
| motor teljesítménye | 250 W |
|
maximális sebesség rásegítéssel
i
|
25 km/h |
| motor maximális nyomatéka | 70Nm |
| motor legnagyobb rásegítési szintje | 360% |
| akkumulátor helye | vázban rejtett (integrált) |
| akkumulátor | Giant EnergyPak Smart Integrated |
|
akkumulátor kapacitás
Ah = 370Wh)
">
i
|
625 Wh |
| akkumulátor típus | Li-ion |
| akkumulátor feszültség | 36 V |
| akkumulátor töltő | Giant EnergyPak 4A Fast charger |
| kijelző | Giant RideDash Evo |
| okostelefonos kompatibilitás | Igen, Giant RideControl alkalmazáson keresztül |
| VÁZ TULAJDONSÁGAI | ![]() |
|
váz típusa
i
|
Diamond (férfi) |
| szín | Ezüst |
|
felhasználási terület
i
|
Aszfaltra |
| teherbírás | Normál |
| váz anyaga | alumínium |
| LENGÉSCSILLAPÍTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| első villa | Teleszkópos, lengéscsillapított |
| első lengéscsillapító / villa | Suntour NEX E25, lockout, 63mm , 15AQ |
| rugóút (első villa) | 63mm |
| lengéscsillapítás működési elve | Acélrugós villa |
| hátsó lengéscsillapítás | Merev hátsó villa |
| KEREKEK ÉS GUMIK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| kerékméret | 28 |
| gumi (első) | Schwalbe Energizer Plus, Green Guard (28 x 2.27 / 622-50) |
| gumi (hátsó) | Schwalbe Energizer Plus, Green Guard (28 x 2.27 / 622-50) |
| MEGHAJTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| váltórendszer típusa | Láncváltó (csak hátul) |
| Váltó működése | Klasszikus, bowdenes (mechanikus) |
| Automata váltás | Nincs, csak kézi váltás van |
| váltó | Shimano Deore M5130-10 LinkgGlide Shadow+, 10 sebességes láncváltó |
| fokozatok száma | 10 sebesség |
| fogaskoszorú | Shimano LinkGlide, CS-LG400-10 (11-43) |
| váltókarok | Shimano Deore LinkGlide |
| FÉKRENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| fékrendszer fajtája | Hidraulikus tárcsafék |
| fékek | Shimano MT200 |
| féktárcsák átmérője (első/hátsó) | 180/160 |
| KÉNYELEMMEL KAPCSOLATOS ALKATRÉSZEK | ![]() |
| állítható dőlésszögű kormánybefogó (stucni) | Igen, állítható |
| nyereg | Selle Royal Essenza gel |
| nyeregcső típusa | merev, alu nyeregcső |
| nyeregcső | Giant 30.9mm, 2-bolt Micro Adjustable, Forged Aluminium |
| KIEGÉSZÍTŐK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| világítás | Van, ebike akkumulátoráról kapja az áramot és a kijelzőről kapcsolható |
| első lámpa | Axa Blueline 30 front LED |
| hátsó lámpa | Axa Blueline rear LED |
| csomagtartó | van, MIK rendszerű gyorsrögzítős |
| sárvédő | van |
| EGYÉB INFORMÁCIÓK | ![]() |
Kiegészítő csomagok
Kiegészítő csomagok
Tedd teljesé a bringád
Egy kattintással adhatók a rendelésedhez az ebike adatlapjának tetején.
'Táska Triplán'
Acid City 8 FILink + NorthWind Dive 3.0 szett
Nem kell azon agyalnod, hogy mit kell otthonhagynod — bőven lesz helyed pakolni.
- Acid City 8 FILink — első táska (8 l) Kormányra rögzíthető, telefontartóval felszerelt városi táska. Gyorszáras rendszer — másodpercek alatt le- és visszapattintható.
- NorthWind Dive 3.0 — oldaltáska szett (2 × 21 l) Összgesített kapacitás: 42 liter. Szerszam nélkül pattintható a csomagtartó oldalára. Rövidebb utakra akár csak egyoldalt is használhatod.
„Zár és Zaj”
Acid Rigid Pure 120 + Abus Alarmbox 2.0
Két szinten védi az elektromos kerékpárodat: mechanikailag és riasztással.
- Acid Rigid Pure 120 — hajtogatható lakat (120 cm) Rugalmas, távolra is zárható acéllakat. Kérékzárásra és másodlagos rögzítésre egyaránt alkalmas.
- Abus Alarmbox 2.0 — kerékpáros riasztó (100 dB) Intelligens érzékelés: első finom rintésre csak figyelmezteto hangot ad. Ha tovább piszkálják a bringát, teljes erővel riaszt — de a melléd parkolókat nem zavarja indokolatlanul.
„Maradj úton!”
Continental / Schwalbe belső + Acid Race Flex HV + BBB 13F
Minden, amire egy defektjavításhoz szükséged lesz — kompaktan, egy csomagban.
- Prémium gumibelső (Continental vagy Schwalbe) — 28" Trekking/city méret, 1 darab. Az egyik legjobb gyártótól — nem fogod érezni a különbséget, amíg szükség nincs rá. Akkor viszont igen.
- Acid Race Flex HV — prémium kézipumpa Mindhárom szelepféleséghez alkalmas. Kompakt méret, nagy pumpálási teljesítmény. Red Dot Design-díjas termék.
- BBB 13 funkciós kéziszerszám (gumileszedővel) A defektjavításhoz szükséges gumileszedo mellett imbuszok is találhatók rajta — nyereg és stucni beállításához is jól jön, ha épp nincs defekt.ű



