Leírás és Paraméterek
A Bulls a világ egyik legnagyobb kerékpárgyártó cégcsoportjának az egyik törzs márkája. A német Bulls fókuszában évek óta a minőségi, sportosabb kerékpárok, illetve mostanra a trendeknek megfelelően az elektromos kerékpárok állnak. A márka a prémium minőség mellett elkötelezett az innováció mellett, nem véletlen, hogy számos újdonság debütált náluk az évek során, illetve az sem, hogy a Bulls nem kötötte le magát 100%-osan csak a Bosch rendszer mellett. Kínálatában találkozhatunk bődületesen nagy akkus Brose rendszerű, Shimano, illetve 2024-től a Pinion ebike rendszerrel (utóbbi csak pár, exkluzív márka kínálatába kerülhetett be).
A Bulls termékfejlesztésében a veterán mérnökök mellett egy gyári versenycsapat is részt vesz, akik folyamatos visszajelzésükkel segítik nem csak "profibbá", de a hétköznapok során jobban használhatóvá is tenni.
A hardtail (merevfarú) elektromos mountain bike-okról
Az elektromos montik egyik ágát a hardtail, azaz merev farú, csak elől lengéscsillapított kerékpárok alkotják. Ezeket a bringákat ténylegesen terepen való használatra tervezték, így erdőben, terepen érzik magukat igazán otthon. Gumijuk ennek megfelelően bütykös és ballonos, kerékméretük modellenként változó, jellemzően 29 vagy 27,5 col.
Annak köszönhetően, hogy nincsen hátsó lengéscsillapítójuk, ezek a hardtail montik könnyebbek, mint össztelós társaik. A hátsó lengéscsillapítás hiánya kedvezőbb árat is eredményez, viszont lejtmenetben -főleg nagyobb tempónál- nehezebben kezelhetőek, hiszen a hátsó kerék könnyebben elpattanhat. Emiatt a legtöbb elektromos kerékpár vásárló, ha montit vesz, inkább a fully, azaz elől és hátul is lengéscsillapított modelleket keresi. Ezek valamivel nehezebbek ugyan, de az elektromotor ezt részben feledteti és cserébe kezelhetőebbek és komfortosabbak.
A hardtail gépek ettől függetlenül nem tűnnek el, remek választást jelentenek azoknak, akik kedvezőbb áron szeretnék az elektromos rásegítést terepen élvezni, különösen, ha korábban is merev farú montit használtak.
Bosch Performance Line CX 4. gen Smart System motorról
Lényegében a Bosch csúcsmotorját köszönhetjük a Smart System-es CX személyében. Egy bivalyerős, 85Nm-es, ugyanakkor kis tömegű és kompakt motor ez, ami rendkívül sportosan, dinamikusan indul és kitartóan menetel a 25km/h-s rásegítéses végsebességig. Bosch motoros mountain bike-okban lényegében szinte csak ezzel a csúcsmotorral találkozhatunk, de ez nem jelenti azt, hogy az e-mtb-k kisajátították volna maguknak a CX-et! SUV, illetve prémium trekking pedelec-ekben is serényen dolgozik a CX azon, hogy az emelkedőket szinte meg se érezzük.
Bátran állíthatjuk, hogy az egyik legnépszerűbb Bosch motor a CX, nem véletlenül, ereje mindenkit meggyőz!
A Smart System-es vérfrissítésnek hála a CX karakterisztikája az okostelefonunkon futó ‘Flow’ alkalmazáson keresztül finomhangolható, illetve otthonról frissíthető a szoftvere is.
További újítás, hogy a motorba egy úgynevezett ‘Connect Module’-t lehet beszerelni, aminek hála GPS-es nyomkövetéssel vértezhető fel ebike-unk és a megszokott ‘Flow’ alkalmazáson keresztül tudjuk követni, hogy merre jár meglovasított kerékpárunk.
Működési elv: Nyomatékszenzor
Csúcsnyomatéka: 85Nm
Legnagyobb rásegítés: 340%
Mit jelent ez? Turbo-ban a legnagyobb rásegítési szinten az emberi erő 340%-át képes leadni a motor
Rásegítési szintek (gyárilag 4 rásegítési szint választható az alábbiakból): OFF, ECO, TOUR, TOUR+, SPORT, AUTO és Turbo
Nominális motor teljesítmény: 250W
Elektromos rásegítés sebesség-limitje: 25 km/h
Tömege: 2,9 kg
Bosch PowerPack 545 (Smart System) akkumulátorról
PowerPack néven a Bosch a vázra szerelt, úgynevezett “külső” akkumulátoraival találkozhatunk. Egy kiforrott konstrukcióról beszélhetünk, ami a vázba rejtett akkumulátorok világában is releváns tudott maradni, hiszen ennek a konstrukciónak hála az ebike váza (alsócsöve) keskenyebb lehet, illetve a váz tömege is kisebb jellemzően.
Egyértelműen első osztályú akkumulátorról beszélhetünk, a Bosch az egyik legjobb és legmegbízhatóbb akkukkal szereli ebike-jait.
Az akkumulátor természetesen le is vehető a vázról, így külön is tölthető. De ha arra van szükség, magán a kerékpáron hagyva is tölthetjük a vázon található töltő csatlakozón keresztül.
Az akkumulátor levételéhez ugyanakkor -szerencsére- szükségünk lesz a kulcsára, hisz azzal van rázárva a vázra, így nem kell attól tartanunk, hogy illetéktelenek csak úgy lekapják bringánkról az utcán. Érdekesség, hogy több gyártóval is találkozhatunk (pl: Pegasus), akik patkólakatot is adnak elektromos kerékpárjaikhoz, amit ugyanazzal a kulccsal nyithatunk/zárhatunk, mint az akkut.
Magán az akkumulátoron találunk egy gombot, amit megnyomva akár az egész Bosch rendszert is be tudjuk kapcsolni, illetve ha levettük ebike-unkról az akkut, ellenőrizni tudjuk a gomb mellett található led-ek segítségével az akku töltöttségét.
Kapacitás: 545Wh
Elhelyezés a kerékpáron: vázra szerelt dokkolón
Technológia: Li-ion
Tömeg: 3,0 kg
Akkumulátor ház anyaga: műanyag
Levehető az ebike-ról: igen, kulccsal kinyitva
Ebben a kerékpárban egy 545Wh kapacitású PowerPack van. Kíváncsi vagy arra, hogy ez mire elég? Nézd meg a Bosch hatótáv kalkulátorában, amit ITT találsz.
8 sebességes Shimano Acera M3020 láncváltóról
Az Acera váltók a japán Shimano láncváltói között a belépő modellcsaládok közepén helyezkednek el tudásuk és precizitásuk alapján. Ezek a váltók is sokkal pontosabban és megbízhatóbban váltanak, mint a Shimano belépő váltó családjának tagjai, a Tourney váltók vagy az annál ebike-okban gyakrabban használt Altus váltók.
Ez a konkrét Acera váltó egy 8 sebességes változat (RD-M3020) egy szélesebb áttétel tartományt biztosító 11-40-es fogszámú fogsorral.
Tektro HD-M275 tárcsafékről
A HD-M275-el kezdődik a Tektro kimondottan mtb, azaz hegyi kerékpáros felhasználáshoz tervezett hidraulikus tárcsafék kínálata. Könnyen kezelhető és kellő fékerővel bír, így hű társunk lesz a túrázásaink során hosszú ideig. A hidraulikus működésnek hála ez a fék finomabban adagolható, mint egy mechanikus fék, így a fékezés precízebb lesz és kevésbé fárasztó a kezeknek.
Nem vagy benne biztos, hogy ez a bringa lenne a megfelelő számodra?
Írd meg, mire használnád, vagy kérdezz bátran — egy pedelec szakértőnk személyesen segít a választásban!
| PEDELEC RENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| motorgyártó | Bosch |
|
motor elhelyezése
i
|
Középmotor |
| motor | Bosch Performance Line CX - Gen.4 'Smart System' (BDU374Y) |
|
érzékelő / szenzor
i
|
Nyomatékszenzor |
| motor teljesítménye | 250 W |
|
maximális sebesség rásegítéssel
i
|
25 km/h |
| motor maximális nyomatéka | 85Nm |
| motor legnagyobb rásegítési szintje | 340% |
| akkumulátor helye | vázban rejtett (integrált) |
| akkumulátor | Bosch PowerPack Frame |
|
akkumulátor kapacitás
Ah = 370Wh)
">
i
|
545 Wh |
| akkumulátor típus | Li-ion |
| akkumulátor feszültség | 36 V |
| akkumulátor töltő | Bosch Standard Charger (4A) |
| kijelző | Bosch LED Remote 'Smart System' okostelefonnal összekapcsolható kezelő |
| okostelefonos kompatibilitás | Opcionális okoskijelzőre (pl: Bosch Kiox, SmartphoneHub) történő csere esetén igen |
| VÁZ TULAJDONSÁGAI | ![]() |
|
váz típusa
i
|
Diamond (férfi) |
| szín | Szürke |
|
felhasználási terület
i
|
Terepre |
| teherbírás | Normál |
| váz anyaga | alumínium |
| LENGÉSCSILLAPÍTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| első villa | Teleszkópos, lengéscsillapított |
| első lengéscsillapító / villa | SR SUNTOUR XCM HLO |
| rugóút (első villa) | 100mm |
| lengéscsillapítás működési elve | Acélrugós villa |
| hátsó lengéscsillapítás | Merev hátsó villa |
| KEREKEK ÉS GUMIK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| kerékméret | 29 |
| gumi (első) | STYX Ace of Pace (57-622 / 29 x 2,25) |
| gumi (hátsó) | STYX Ace of Pace (57-622 / 29 x 2,25) |
| MEGHAJTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| váltórendszer típusa | Láncváltó (csak hátul) |
| Váltó működése | Klasszikus, bowdenes (mechanikus) |
| Automata váltás | Nincs, csak kézi váltás van |
| váltó | Shimano Acera RD-M3020-8, 8 sebességes láncváltó |
| fokozatok száma | 8 sebesség |
| fogaskoszorú | SHIMANO CS-HG400-8,11-40T |
| váltókarok | SHIMANO Altus SL-M315 rapidfire plus |
| FÉKRENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| fékrendszer fajtája | Hidraulikus tárcsafék |
| fékek | TEKTRO HD-M275 |
| féktárcsák átmérője (első/hátsó) | 180 / 180 |
| KÉNYELEMMEL KAPCSOLATOS ALKATRÉSZEK | ![]() |
| markolat | Comfort Sport |
| nyereg | BULLS Sportive Ergo |
| nyeregcső típusa | merev, alu nyeregcső |
| KIEGÉSZÍTŐK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| világítás | Opcionálisan |
| első lámpa | MonkeyLink Connect rendszerrel bővíthető (az alapfelszereltségnek nem része) |
| hátsó lámpa | MonkeyLink Connect rendszerrel bővíthető (az alapfelszereltségnek nem része) |
| csomagtartó | csak opcióban |
| EGYÉB INFORMÁCIÓK | ![]() |
| ország | Németország |
Kiegészítő csomagok
Kiegészítő csomagok
Tedd teljesé a bringád
Egy kattintással adhatók a rendelésedhez az ebike adatlapjának tetején.
'Táska Triplán'
Acid City 8 FILink + NorthWind Dive 3.0 szett
Nem kell azon agyalnod, hogy mit kell otthonhagynod — bőven lesz helyed pakolni.
- Acid City 8 FILink — első táska (8 l) Kormányra rögzíthető, telefontartóval felszerelt városi táska. Gyorszáras rendszer — másodpercek alatt le- és visszapattintható.
- NorthWind Dive 3.0 — oldaltáska szett (2 × 21 l) Összgesített kapacitás: 42 liter. Szerszam nélkül pattintható a csomagtartó oldalára. Rövidebb utakra akár csak egyoldalt is használhatod.
„Zár és Zaj”
Acid Rigid Pure 120 + Abus Alarmbox 2.0
Két szinten védi az elektromos kerékpárodat: mechanikailag és riasztással.
- Acid Rigid Pure 120 — hajtogatható lakat (120 cm) Rugalmas, távolra is zárható acéllakat. Kérékzárásra és másodlagos rögzítésre egyaránt alkalmas.
- Abus Alarmbox 2.0 — kerékpáros riasztó (100 dB) Intelligens érzékelés: első finom rintésre csak figyelmezteto hangot ad. Ha tovább piszkálják a bringát, teljes erővel riaszt — de a melléd parkolókat nem zavarja indokolatlanul.
„Maradj úton!”
Continental / Schwalbe belső + Acid Race Flex HV + BBB 13F
Minden, amire egy defektjavításhoz szükséged lesz — kompaktan, egy csomagban.
- Prémium gumibelső (Continental vagy Schwalbe) — 28" Trekking/city méret, 1 darab. Az egyik legjobb gyártótól — nem fogod érezni a különbséget, amíg szükség nincs rá. Akkor viszont igen.
- Acid Race Flex HV — prémium kézipumpa Mindhárom szelepféleséghez alkalmas. Kompakt méret, nagy pumpálási teljesítmény. Red Dot Design-díjas termék.
- BBB 13 funkciós kéziszerszám (gumileszedővel) A defektjavításhoz szükséges gumileszedo mellett imbuszok is találhatók rajta — nyereg és stucni beállításához is jól jön, ha épp nincs defekt.ű



