Leírás és Paraméterek
A Bulls a világ egyik legnagyobb kerékpárgyártó cégcsoportjának az egyik törzs márkája. A német Bulls fókuszában évek óta a minőségi, sportosabb kerékpárok, illetve mostanra a trendeknek megfelelően az elektromos kerékpárok állnak. A márka a prémium minőség mellett elkötelezett az innováció mellett, nem véletlen, hogy számos újdonság debütált náluk az évek során, illetve az sem, hogy a Bulls nem kötötte le magát 100%-osan csak a Bosch rendszer mellett. Kínálatában találkozhatunk bődületesen nagy akkus Brose rendszerű, Shimano, illetve 2024-től a Pinion ebike rendszerrel (utóbbi csak pár, exkluzív márka kínálatába kerülhetett be).
A Bulls termékfejlesztésében a veterán mérnökök mellett egy gyári versenycsapat is részt vesz, akik folyamatos visszajelzésükkel segítik nem csak "profibbá", de a hétköznapok során jobban használhatóvá is tenni.
A trekking kerékpárokról
Ha azt mondjuk kerékpár, a legtöbbünk lelki szemei előtt egy trekking kerékpár képe jelenik meg. Mitől trekking, azaz túra egy kerékpár? A legfontosabb a "teljes harci dísz", azaz a túrázáshoz elengedhetetlen kiegészítők: sárvédők, csomagtartó, kitámasztó és a világítás. Másik ismérvük, hogy a trekking ebike-oknál fontos a kényelem is, ezért a legtöbbször ergonómikusabb markolatot és állítható dőlésszögű kormánybefogót is találunk egy trekking pedelec-en. A 28-as (esetleg 26-os) méretű aszfaltosabb (simább futófelületű) és vékonyabb (2.2 alatti) gumik is árulkodnak arról, ha egy túra bringával állunk szemben.
Brose S-Mag Plus FIT motorról
Ez a motor az új, FIT által hangolt Brose motor széria erősebb változata. A csúcsnyomatéka kimondottan magas, 85Nm, egyszóval erőnek biztos nem leszünk híján. A jó híreknek ezzel még nincsen vége! Köszönhetően annak, hogy a motor fizikailag megegyezik a csúcsváltozattal, az S-Mag PRO FIT-el, egy fizetős szoftver upgrade-el a csúcsnyomatékot egészen 90Nm-et lehet felhúzni, mindezt legálisan, a garancia megtartása mellett!
Lévén, hogy Brose alapokon nyugszik ez a motor, működése kimondottan halk és finom, így nagyon jó szívvel ajánljuk bárkinek, akit zavarnak az elektromotorok zúgása. Természetesen nem csak a vájt fülűeknek lesz jó választás ez a motor, hanem a kilométer falóknak is. Ezt a motort ugyanis egészen brutális, 925Wh kapacitású akkumulátorral lehet párosítani, amivel már nem csak kimehetünk a világból, de vissza is tudunk jönni!
Működési elv: Nyomatékszenzor
Csúcsnyomatéka: 85Nm
Legnagyobb rásegítés: 380%
Mit jelent ez? HIGH-ban a legnagyobb rásegítési szinten az emberi erő 380%-át képes leadni a motor
Rásegítési szintek (gyárilag 4 rásegítési szint választható az alábbiakból): OFF, ECO, AUTO, STD és HIGH.
Nominális motor teljesítmény: 250W
Elektromos rásegítés sebesség-limitje: 25 km/h
Tömege: 2,9 kg
A Lacuba Evo 11 a német gyártó prémium modellje azoknak, akik egy csendes működésű, erős motorral szerelt kilométerfaló pedelec-et keresnek maguknak, ami mind a hétköznapi bringázás, mind a hosszú túrák során hű és kényelmes társ lesz.
A prémium felszereltség adott, ezt láthatjuk is a 11 sebességes, extra nagy áttétel tartományú Shimano XT Linkglide váltón (ez elvileg háromszor tartósabb, mint a japán gyártó többi váltója), a minőségi levegős Suntour NCX-32 villán, ami 75mm-et mozog, a prémium Schwalbe Marathon Almotion gumikon és a Tektro HD-T530-as hidrauliks tárcsafékeken. Emellett természetesen nem hiányozhatnak a praktikus kiegészítők sem, mint például az erős lámpák, a sárvédők, a kitámasztó és a MonkeyLoad rendszerű gyorsrögzítős csomagtartó.
Nem csak az ebike felszereltségével, de pedelec rendszerével is elégedettek lehetünk, hisz az egyik legjobb Brose FIT motort, az S-Mag Plus FIT-et köszönhetjük a vázba integrálva. A motor eleve kimagasló, 85Nm-es csúcsnyomatékát, ráadásul utólag 90Nm-es is upgradelhetjük. Ezt a csendes, de egyben bivalyerős motort egy hatalmas (kínálatunk lényegében a legnagyobb), 925Wh-s akkumulátor táplálja árammal, így rendkívül hosszú túrákat is megtehetünk a Lacuba Evo 11 nyergében ülve.
Ezek a túrák nem csak az elektromos rásegítés miatt lesznek élvezetesek, de ez az ebike igyekszik testünket is megkímélni, ezért állítható dőlésszögű kormánnyal és kényelmes Comodoro nyereggel látták a a kölni gyártó.
Nem vagy benne biztos, hogy ez a bringa lenne a megfelelő számodra?
Írd meg, mire használnád, vagy kérdezz bátran — egy pedelec szakértőnk személyesen segít a választásban!
| PEDELEC RENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| motorgyártó | Brose FIT |
|
motor elhelyezése
i
|
Középmotor |
| motor | Brose S-Mag Plus FIT |
|
érzékelő / szenzor
i
|
Nyomatékszenzor |
| motor teljesítménye | 250 W |
|
maximális sebesség rásegítéssel
i
|
25 km/h |
| motor maximális nyomatéka | 90Nm |
| akkumulátor helye | vázban rejtett (integrált) |
| akkumulátor | UltraCore FIT |
|
akkumulátor kapacitás
Ah = 370Wh)
">
i
|
925 Wh |
| akkumulátor típus | Li-ion |
| akkumulátor feszültség | 36 V |
| akkumulátor töltő | FIT 4A-s akkumulátor töltő |
| kijelző | FIT 2.0 Compact (okostelefonnal összekapcsolható) |
| okostelefonos kompatibilitás | Igen, FIT E-Bike Control alkalmazáson keresztül |
| VÁZ TULAJDONSÁGAI | ![]() |
|
váz típusa
i
|
Trapéz (női) |
| szín | Piros |
|
felhasználási terület
i
|
Aszfaltra |
| teherbírás | Normál |
| váz anyaga | alumínium |
| LENGÉSCSILLAPÍTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| első villa | Teleszkópos, lengéscsillapított |
| első lengéscsillapító / villa | Suntour NCX-32-E LOR Air QR |
| rugóút (első villa) | 75mm |
| lengéscsillapítás működési elve | Levegős villa |
| hátsó lengéscsillapítás | Merev hátsó villa |
| KEREKEK ÉS GUMIK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| kerékméret | 28 |
| gumi (első) | Schwalbe Marathon Almotion (28 x 2.00 / 50-622) |
| gumi (hátsó) | Schwalbe Marathon Almotion (28 x 2.00 / 50-622) |
| MEGHAJTÁS TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| váltórendszer típusa | Láncváltó (csak hátul) |
| Váltó működése | Klasszikus, bowdenes (mechanikus) |
| Automata váltás | Nincs, csak kézi váltás van |
| váltó | Shimano XT RD-M8130-SGS, 11 sebességes láncváltó |
| fokozatok száma | 11 sebesség |
| fogaskoszorú | Shimano Deore CS-LG600-11 (11-50) |
| váltókarok | Shimano Deore SL-M8130-R |
| FÉKRENDSZER TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| fékrendszer fajtája | Hidraulikus tárcsafék |
| fékek | Tektro HD-T530 |
| féktárcsák átmérője (első/hátsó) | 180/160 |
| KÉNYELEMMEL KAPCSOLATOS ALKATRÉSZEK | ![]() |
| állítható dőlésszögű kormánybefogó (stucni) | Igen, állítható |
| markolat | Ergon GP10/GC10 |
| nyereg | ZECURE Comfort Plus |
| nyeregcső típusa | merev, alu nyeregcső |
| nyeregcső | Bulls Aluminium, 10mm Offset |
| KIEGÉSZÍTŐK TULAJDONSÁGAI | ![]() |
| világítás | Van, ebike akkumulátoráról kapja az áramot és a kijelzőről kapcsolható |
| első lámpa | Fuxon FS-70 EB, 70 Lux |
| hátsó lámpa | Fuxon R-Glow |
| csomagtartó | van, MonkeyLoad rendszerű gyorsrögzítős |
| sárvédő | van |
| EGYÉB INFORMÁCIÓK | ![]() |
| ország | Németország |
Kiegészítő csomagok
Kiegészítő csomagok
Tedd teljesé a bringád
Egy kattintással adhatók a rendelésedhez az ebike adatlapjának tetején.
'Táska Triplán'
Acid City 8 FILink + NorthWind Dive 3.0 szett
Nem kell azon agyalnod, hogy mit kell otthonhagynod — bőven lesz helyed pakolni.
- Acid City 8 FILink — első táska (8 l) Kormányra rögzíthető, telefontartóval felszerelt városi táska. Gyorszáras rendszer — másodpercek alatt le- és visszapattintható.
- NorthWind Dive 3.0 — oldaltáska szett (2 × 21 l) Összgesített kapacitás: 42 liter. Szerszam nélkül pattintható a csomagtartó oldalára. Rövidebb utakra akár csak egyoldalt is használhatod.
„Zár és Zaj”
Acid Rigid Pure 120 + Abus Alarmbox 2.0
Két szinten védi az elektromos kerékpárodat: mechanikailag és riasztással.
- Acid Rigid Pure 120 — hajtogatható lakat (120 cm) Rugalmas, távolra is zárható acéllakat. Kérékzárásra és másodlagos rögzítésre egyaránt alkalmas.
- Abus Alarmbox 2.0 — kerékpáros riasztó (100 dB) Intelligens érzékelés: első finom rintésre csak figyelmezteto hangot ad. Ha tovább piszkálják a bringát, teljes erővel riaszt — de a melléd parkolókat nem zavarja indokolatlanul.
„Maradj úton!”
Continental / Schwalbe belső + Acid Race Flex HV + BBB 13F
Minden, amire egy defektjavításhoz szükséged lesz — kompaktan, egy csomagban.
- Prémium gumibelső (Continental vagy Schwalbe) — 28" Trekking/city méret, 1 darab. Az egyik legjobb gyártótól — nem fogod érezni a különbséget, amíg szükség nincs rá. Akkor viszont igen.
- Acid Race Flex HV — prémium kézipumpa Mindhárom szelepféleséghez alkalmas. Kompakt méret, nagy pumpálási teljesítmény. Red Dot Design-díjas termék.
- BBB 13 funkciós kéziszerszám (gumileszedővel) A defektjavításhoz szükséges gumileszedo mellett imbuszok is találhatók rajta — nyereg és stucni beállításához is jól jön, ha épp nincs defekt.ű



